Aktualności

Zapisy na sezon zimowy ALT 2015/16
6.10.2016 23:34:47

W połowie października w Parku Tenisowym Olimpia wystartuje już XXIV zimowa edycja Amatorskiej Ligi Tenisowej. Rozgrywki są ofertą dla graczy na różnych poziomach zaawansowania. Czas na zgłoszenia w kategorii singlowej mężczyzn mija 14 października.


W największych ligowych rozgrywkach w Wielkopolsce uczestniczy w sezonie zimowym ok 100 graczy, w tym również kobiety. Zmagania męskie odbywają się zwykle w ramach czterech poziomów zaawansowania oraz w grupie powyżej 50 lat. Tenisowe umiejętności nowych uczestników ALT weryfikuje turniej kwalifikacyjny, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-16 października. Zgłoszenia do udziału w imprezie należy zgłosić do 14 października do godz. 15:00 w Recepcji PTO (tel. 603 283 336, mail: biuro@parktenisowy.pl). Koszt udziału w turnieju wynosi 70 zł. Dotychczasowi ligowcy mają prawo kontynuowania gry w ALT na bazie wyników z ubiegłego sezonu zimowego.

Uczestnictwo w rozgrywkach ligowych to także świetna okazja dla początkujących graczy, którzy chcą się sprawdzić w grze na punkty z nowymi przeciwnikami. Mogą oni rozpocząć swoją karierę w ALT od najniższego poziomu ligowego, bez konieczności gry w turnieju kwalifikacyjnym. Z kolei dla doświadczonych tenisowym stażem zawodników Organizatorzy oferują możliwość rywalizacji w ramach ligi singlowej 50 +. W przypadku odpowiedniej liczby zgłoszeń może zostać również uruchomiona liga deblowa i mikstowa.

Ważnym akcentem każdego sezonu ligowego jest uroczyste podsumowanie, kiedy to Organizatorzy wręczają trzem najlepszym zawodnikom lub parom w każdej z lig pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. W ubiegłym sezonie zimowym tytuł najlepszego pierwszoligowca zdobył Marek Fras, który otrzymał m.in. wartościowe vouchery i sprzęt tenisowy marki PRINCE będącej partnerem ALT. Dodatkową zaletą uczestnictwa w Amatorskiej Lidze Tenisowej jest możliwość korzystania z 20% zniżki na wynajem kortów w Parku Tenisowym Olimpia. Warunkiem udziału w zimowej ALT jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 75 zł za ligę singlową lub 60 zł za ligę deblową lub mikstową.

Aktualne składy osobowe poszczególnych lig w ostatnich sezonach wraz z wynikami można obejrzeć klikając TUTAJ.

Zapraszamy do największej ligi tenisowej w Wielkopolsce
16.04.2016 15:40:27

W połowie maja startuje na kortach  Parku Tenisowego Olimpia XXIV edycja rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisowej. Do rywalizacji singlowej, deblowej i mikstowej zapraszamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych zawodników.  Zapisy przyjmujemy do 13 maja.

W największych ligowych rozgrywkach w Wielkopolsce uczestniczy w  sezonie letnim niemal 200 graczy. Kobiety rywalizują w lidze singlowej w ramach dwóch poziomów zaawansowania oraz mają możliwość wzięcia udziału w lidze deblowej lub mikstowej. Zmagania męskie odbywają się zwykle w ośmiu ligach singlowych w ramach grup adekwatnych do poziomu tenisowych umiejętności, które weryfikuje turniej kwalifikacyjny. W tym roku został on zaplanowany na 14-15 maja, a chęć udziału w imprezie należy zgłosić do 13 maja do godz. 15:00 w Recepcji PTO (tel. 603 283 336, mail: biuro@parktenisowy.pl). Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest opłacenie wpisowego za udział w imprezie w wysokości 70 zł. Dotychczasowi ligowcy mogą kontynuować grę w ALT na bazie wyników z ubiegłego sezonu. Do 13 maja będą również rozgrywane mecze barażowe.

Uczestnictwo w rozgrywkach ligowych to także świetna okazja dla początkujących graczy, którzy chcą się sprawdzić w grze na punkty z różnymi przeciwnikami. Mogą oni rozpocząć swoją karierę w ALT od najniższego poziomu ligowego, bez konieczności gry w turnieju kwalifikacyjnym. Z kolei dla doświadczonych tenisowym stażem zawodników Organizatorzy oferują możliwość rywalizacji w ramach ligi singlowej 50 + na dwóch poziomach zaawansowania - słabszym i mocniejszym.

Ważnym akcentem każdego sezonu ligowego jest uroczyste podsumowanie, kiedy to Organizatorzy wręczają trzem najlepszym zawodnikom lub parom w każdej z lig pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. Dodatkową zaletą uczestnictwa w ALT jest możliwość korzystania z 20% zniżki na wynajem kortów w Parku Tenisowym Olimpia. Warunkiem udziału w rozgrywkach jest uiszczenie jednorazowej opłaty wpisowej w wysokości 75 zł za kategorię singlową lub 60 zł za ligę deblową lub mikstową.

Dla zawodników spragnionych intensywnej rywalizacji, Park Tenisowy Olimpia przygotował letni cykl męskich turniejów singlowych ALT OPEN. Pierwsza impreza odbędzie się 22 maja, a kolejne zaplanowano raz w miesiącu w niedzielę, aż do października, kiedy to zostanie rozegrany finałowy turniej Masters.  Wszystkie terminy imprez znajdują się w kalendarzu turniejów.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do największej rodziny ligowej w Wielkopolsce i gry na kortach poznańskiego Challengera ATP!

Laureaci letniej ALT 2015
13.10.2015 16:32:28

Znamy już laureatów sezonu letniego ALT 2015! Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom i zapraszamy na wręczenie nagród i uroczyste podsumowanie seoznu, które odbędzie się w niedzielę 18 pażdziernika o godz. 16:00 w Parku Tenisowym Olimpia.

I Liga

1. Goliński Jakub

2. Fras Marek

3. Świtaj Michał

II liga

1. Kotowicz Filip

2. Swienton Maciej

3. Mocek Przemysław

III liga

1. Mejer Wojciech 

2. Wolniewicz Stanisław

3. Koterski Jacek

IV liga

1. Nowak Ryszard

2. Skorupski  Włodzimierz

3. Lewandowski Arkadiusz

V liga

1.Targosz Łukasz

2. Konieczny Adrian

3. Magdziak Marcin

VI liga

1. Kuk Piotr

2. Nowicki Jakub

3. Gogola Rafał

VII liga

1. Cieślik Paweł

2. Matysiak Łukasz

3. Malinowski Tomasz

VIII liga

1. Paczkowski Maciej

2. Przybył Michał

3. Śliwiński Robert

I liga kobiet

1. Dembina Katarzyna

2. Komar Anna

3. Pilaczyńska Maria

II liga kobiet

1.Skotarczak Renata

2.Dąbek Karolina

3. Gett Katarzyna

 

 

Sezon zimowy ALT 2015/16 - zapisy!
5.10.2015 00:47:33

Już w drugiej połowie października wystartuje kolejny sezon zimowej ALT i potrwa do końca kwietnia. Zachęcamy do udziału!

W rozgrywkach ALT w sezonie zimowym zawodnicy są podzieleni zwykle na 4 grupy wg poziomu tenisowych umiejętności, które weryfikuje turniej kwalifikacyjny, zaplanowany w tym roku na niedzielę 18 października. Koszt udziału w imprezie wynosi 70 zł, a opłatę tę należy uiścić w Recepcji PTO do 16 października. W niedzielę 18 października nastąpi także uroczyste podsumowanie sezonu letniego oraz wręczenie nagród dla najlepszych graczy w poszczególnych ligach oraz turnieju MASTERS ALT OPEN.

Zapisy do zimowej edycji ALT potrwają do 16. października do godz. 15.00 w Recepcji PTO (tel. 61 845 54 17 lub 603 283 336, mail: biuro@parktenisowy.pl ). W ramach rozgrywek ALT można wziąć udział w takich kategoriach jak:

  • singiel mężczyzn OPEN
  • singiel mężczyzn 50+ (tylko 24 miejsca)
  • singiel kobiet
  • debel kobiet
  • debel mężczyzn
  • mikst

Warunkiem utworzenia danej ligi jest zgłoszenie się co najmniej 8 zawodników lub par deblowych/mikstowych. Wpisowe za udział w lidze singlowej wynosi 75 zł, a w deblowej lub mikstowej 60 zł od osoby. Opłata jest uiszczana jednorazowo na początku każdego sezonu ligowego. Wszystkim uczestnikom ALT w danym sezonie przysługują 20 % zniżki na wynajem kortów w PTO zarówno na mecze ligowe, jak i spotkania towarzyskie. Więcej informacji na temat funkcjonowania ligi można znaleźć w regulaminie ALT.

REGULAMIN ALT

Baraże w zimowej ALT
1.10.2015 17:20:39

Znamy listę zawodników, którzy będą rywalizować w barażach do zimowej ALT. Baraże rozgrywane są do dwóch wygranych meczy, odpowiedzialnymi za umówienie meczy są pretendenci do ligi wyższej (drudzy w parze). Baraże należy rozegrać do 25 października 2015r.

I/II liga

 

1.     Filip Goździkowski – Jacek Mejer

2.     Ryszard Koczorowski– Bogusław Moczorodyński

3.     Thomas Obassey – Andrzej Sańczuk

 

 

II/III liga

 

1.     Artur Zandecki– Marcin Ługawiak

2.     Mateusz Kurzawa – Tomasz Ignatowicz

3.     Mariusz Szeib – Mariusz Cieślak

 

 

III/IV liga

 

1.     Przemysław Janicki – Michał Przybył

2.     Tomasz Wełniak – Marek Włoszczuk

3.     Robert Pięta – Dawid Suchojad

 

 

Wyniki turnieju kwalifikacyjnego do letniej ALT
19.05.2015 11:27:21

W miniony weekend odbył się turniej kwalifikacyjny do sezonu letniego ALT. W imprezie wzięło udział 47 zawodników. Poniżej przedstawiamy poturniejowy ranking.

1. Przybylski Paweł

2. Piechowiak Andrzej

3. Laufer Mateusz

4. Guderski Marek

5. Scheffs Paweł

6. Dereń Michał

7. Gruchot Darek

8. Szmaja Maciej

9. Styczyński Jan

10. Kawicki Klaudiusz

11. Krenz Krzysztof

12. Jeske Bartosz

13. Kubicki Robert

14. Anioła Olaf

15. Zarębski Piotr

16. Tomaszkiewicz Robert

17. Pełczyński Krzysztof

18. Kuk Maciej

19. Grzybowski Grzegorz

20. Polewski Jacek

21. Parafiński Michał

22. Wolniewicz Stanisław

23. Różański Jacek

24. Soliński Paweł

25. Cieślak Mariusz

26. Ignatowicz Tomasz

27. Borowski Piotr

28. Mucha Marcin

29. Suchojad Dawid

30. Olejnik Michał

31. Mazowski Paweł

32. Fiebig Ryszard

33. Krzewina Filip

34. Pietrasik Radosław

35. Pawelec Łukasz

36. Pięta Robert

37. Gratkowski Cezary

38. Świtała Mateusz

39. Targosz Mateusz

40. Prusinowski Waldemar

41. Gogola Rafał

42. Kubicki Andrzej

43. Anioła Wojciech

44. Sieciechowicz Mikołaj

45. Łągwa Paweł

46. Nowicki Jakub

47. Kurzawa Mateusz

 

Kto liderem zimowej ALT?
6.05.2015 01:02:26

Pod koniec kwietnia w Parku Tenisowym Olimpia zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach rozgrywek zimowej ALT. Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie wyników w każdej z lig. Czołowym ligowcom gratulujemy osiągniętych rezultatów, a szczególne wyrazy uznania przekazujemy zwycięzcy I ligi - Sebastianowi Henkielowi. Wszystkich zawodników serdecznie zapraszamy na zakończenie sezonu zimowego, które odbędzie się 16 maja o godz. 16:00. Tego dnia zostaną wręczone pamiątkowe statuetki i nagrody dla trzech najlepszych zawodników w każdej z lig. 

Liga I miejsca I-X

Lp.

Nazwisko

1

Sebastian Henkiel

2

Marcin Szymanowski

3

Michał Szymanowski

4

Sławomir Szymanowski

5

Marcin Śniegocki

6

Krzysztof Krenz

7

Krzysztof Kacprzyk

8

Maciej Swienton

9

Piotr Lech

10

Paweł Ambrosionek

 Liga I miejsca XI-XX

11

Gunter Krotsch

12

Marek Guderski

13

Tomasz Krupiński

14

Łukasz Heneczkowski

15

Thomas Obassey

16

Ryszard Koczorowski

17

Filip Goździkowski

18

Piotr Pełczyński

19-20

Jarosław Dobrowolski

19-20

Andrzej Gumny

Liga II miejsca I-XII

Lp.

Nazwisko

1

Maciej Szmaja

2

Wojciech Mejer

3

Jacek Mejer

4

Bogusław Moczorodyński

5

Andrzej Sańczuk

6

Jacek Koterski

7

Marcin Łyko

8

Jacek Różański

9

Maciej Kuk

10

Piotr Borowski

11

Łukasz Matuszewski

12

Rafał Kaliszan

 Liga II miejsca XIII- XXV

Lp.

Nazwisko

13

Adam Jaczyński

14

Michał Olejnik

15

Włodzimierz Skorupski

16

Robert Tomaszkiewicz

17

Jacek Filipiak

18

Mariusz Szeib

19

Mateusz Kurzawa

20

Artur Zandecki

21

Jakub Czwarkiel

22

Michał Dereń

23

Ryszard Nowak

 Liga III

Lp.

Nazwisko

1

Adrian Konieczny

2

Jerzy Dobrocki

3

Marcin Ługawiak

4

Tomasz Ignatowicz

5

Mariusz Cieślak

6

Dominik Urbański

7

Grzegorz Grzybowski

8

Marek Szukała

9

Andrzej Kubicki

10

Robert Pięta

11

Tomasz Wełniak

12

Przemysław Janicki

13

Marcin Patas

14

Mirosław Lasak

15

Michał Ryciak

Liga IV 

Lp.

Nazwisko

1

Waldemar Prusinowski

2

Jacek Polewski

3

Michał Przybył

4

Marek Włoszczuk

5

Dawid Suchojad

6

Leszek Górny

7

Marcin Kasierski

8

Mirosław Haze

9

Paweł Klój

10

Tomasz Ratajczak

11

Andrzej Przymeński

Przed Mastersem ALT OPEN
16.04.2015 23:57:08

Znamy juz uczestników finałowego turnieju MASTERS ALT OPEN. Po rozegraniu sześciu imprez singlowych w sezonie zimowym o zwycięstwo w cyklu powalczą: Wojciech Mejer, Łukasz Matuszewski, Andrzej Piechowiak, Michał Puacz, Maciej Swienton, Paweł Przybylski, Radosław Pietrasik i Mateusz Switała. Turniej odbędzie się 26 kwietnia. Najlepszej ósemce gratulujemy kwalifikacji do turnieju MastersLaughing

Baraże do letniej ALT
15.04.2015 03:26:45

Przedstawiamy pary barażowe do sezonu letniego ALT 2015. Pojedynki rozgrywane są do dwóch wygranych meczów, a odpowiedzialnymi za umówienie spotkania są pretendenci do ligi wyższej, tj. drudzy w parze. Baraże należy rozegrać na kortach Parku Tenisowego Olimpia do 15 maja 2015 r oraz zgłosić w tym czasie wynik w Recepcji PTO. Już teraz zapraszamy do walki o awans bądź utrzymanie wymarzonego poziomu tenisowych rozgrywek ligowych!

I/II Liga

Zbigniew Pilipczuk – Maciej Swienton
Bartosz Kukurowski– Bartłomiej Nowak
Jacek Maj – Paweł Wiktorowicz

II/III Liga

 Andrzej Gumny – Jacek Mejer
Adam Jaczyński – Przemysław Mocek
Radosław Starczewski – Łukasz Heneczkowski

III/IV Liga

Bartosz Bramiński – Andrzej Sańczuk
Rafał Krasiński – Jacek Koterski
Witold Pracki – Maciej Kuk

IV/V Liga 

Wojciech Cendrowski– Wojciech Wójcik
Bartosz Kaliszan – Tomasz Ignatowicz
Andrzej Kubicki – Cezary Gratkowski 

 

V/VI Liga

Andrzej Stempin – Jacek Polewski 
Marcin Patas – Łukasz Pawelec
Andrzej Olszewski – Robert Pięta

 

VI/VII Liga

Sylwester Biela – Marian Ratajczyk
Mirosław Haze – Maciej Gendera
Jakub Czwakiel – Jakub Nowicki

 

VII-VIII Liga

Krzysztof Baran – Piotr Gębura
Marcin Osuch – Robert Tomaszkiewicz
Andrzej Przymeński – Paweł Mazowski

Zapisy do sezonu letniego ALT!
8.04.2015 00:35:50

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników (na każdym poziomie zaawansowania) do udziału w letnich rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisowej. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja do godz. 15:00 w Recepcji PTO. Turniej kwalifikacyjny dla nowych graczy oraz dotychczasowych ligowców, którzy chcieliby poprawić swoją aktualną pozycję w lidze odbędzie się w dniach 16-17 maja od godz. 11:00. 

Zachęcamy również do dołączenia do ALT panie, w ramach ligi tenisowej dla kobiet z podziałem na dwa poziomy rozgrywek. Miłośnikom gry podwójnej oferujemy udział w lidze deblowej 45+ oraz mikstowej. Więcej informacji nt rozgrywek ALT można uzyskać w Recepcji PTO (telefonicznie: 603 283 336 lub 61 84 55 417,  mailowo: biuro@parktenisowy.pl). 

Zapraszamy do udziału w największej Amatorskiej Lidze Tenisowej w Wielkopolsce!

ALT OPEN przed Mastersem
8.04.2015 00:25:01

Już w najbliższą niedzielę 12 kwietnia od godz. 10:30 na kortach Parku Tenisowego Olimpia zostanie rozegrana ostatnia przed finałowym mastersem impreza w ramach zimowego cyklu turniejów singlowych dla amatorów ALT OPEN. Prawo do udziału w turnieju Masters ma ósemka zawodników z nawiększym dorobkiem punktowym po wszystkich imprezach zimowej edycji. Zapisy są przyjmowane w Recepcji PTO do soboty poprzedzającej turniej do godziny 17:00. 

Wpisowe za udział w turnieju singlowym wynosi 80 zł i gwarantuje rozegranie co najmniej dwóch meczów (turniej główny i turniej pocieszenia). Dla wszystkich uczestników imprezy zapewniamy ciepły posiłek, owoce, wodę oraz słodki poczęstunek.Najlepsi zawodnicy w danej imprezie otrzymają pamiątkowe dyplomy i praktyczne upominki przygotowane przez Partnerów PTO - firmy Babolat i  Gehwol. 

 

Zgłoszenia do udziału w turnieju prosimy kierować do Recepcji Parku Tenisowego Olimpia (telefonicznie: 603 283 336 lub 61 84 55 417,  mailowo: biuro@parktenisowy.pldo godz. 17.00 w sobotę 11 kwietnia. Zapraszamy!

IV edycja ALT OPEN!
11.02.2015 22:17:24

Już w najbliższą niedzielę 15 lutego od godz. 11:30 na kortach Parku Tenisowego Olimpia zostanie rozegrana czwarta impreza w ramach zimowego cyklu turniejów dla amatorów ALT OPEN. Zapisy są przyjmowane do soboty poprzedzającej turniej do godziny 17:00. 

Wpisowe za udział w turnieju singlowym wynosi 80 zł i gwarantuje rozegranie co najmniej dwóch meczówDla wszystkich uczestników turnieju zapewniamy ciepły posiłek, owoce oraz słodki poczęstunek. Najlepsi zawodnicy w danej imprezie otrzymają pamiątkowe dyplomy i praktyczne upominki przygotowane przez Partnerów PTO - firmy Babolat, Gehwol i Andersia. W najbliższej edycji nagrodą specjalną dla zwycięzcy będzie voucher upominkowy do HarmoniI SPA, gwarantujący tygodniowy całodzienny wstęp dla dwóch osób do Harmonia Wellnes Club: basen, sauna sucha i parowa, jacuzzi siłownia i sala relaksu.

 

Zgłoszenia do udziału w turnieju prosimy kierować do Recepcji Parku Tenisowego Olimpia (telefonicznie: 603 283 336 lub 61 84 55 417,  mailowo: biuro@parktenisowy.pldo godz. 17.00 w sobotę 14 lutego. Serdecznie zapraszamy!

 


Wyniki konkursu na najaktywniejszego ligowca
4.01.2015 01:50:35
Z przyjemnością informujemy, że wyłoniliśmy laureatów konkursu na najaktywniejszego ligowca. Najwięcej meczów ligowych do dnia 31 grudnia 2014 rozegrali w poszczególnych ligach następujący zawodnicy:

I liga: Ryszard Koczorowski (5 spotkań)
II liga: Adam Jaczyński (4 spotkania)
III liga: Jerzy Dobrocki (7 spotkań)
IV liga: Leszek Góry i Waldemar Prusinowski (po 6 spotkań)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom naszej zabawy i zapraszamy do Recepcji PTO po odbiór nagród tj. całodniowych voucherów do Term Maltańskich.


Noworoczny szał cenowy na kortach PTO!
29.12.2014 19:15:32

Zachęcamy wszystkich członków ALT do wejścia w 2015 rok "tenisowym krokiem"! W tym celu przygotowaliśmy specjalną, noworoczną ofertę cenową dla Klientów PTO. Każdy, kto zdecyduje się na dokonanie jednorazowej rezerwacji kortu w Naszym Klubie od godz 16:00 2. stycznia do godz. 22:00 4. stycznia, zapłaci za godzinę gry jedynie 55 zł!!! Serdecznie zapraszamy do skorzystanie z tej wyjątkowej promocji cenowej:)


Życzenia świąteczno-noworoczne!
23.12.2014 19:24:40

Obraz w treści 1

Świąteczny konkurs dla Członków ALT!
23.12.2014 19:20:26

Serdecznie zachęcamy do spędzenia przerwy świąteczno-noworocznej w aktywny sposób na kortach Parku Tenisowego Olimpia. W tym celu przygotowaliśmy specjalny konkurs dla Ligowców! Może w nim wziąć udział każdy, kto rozegra mecz ligowy w okresie 27.grudnia 2014 - 6 stycznia 2015. Wśród zawodników, którzy zagrają spotkania ligowe w tym okresie wylosujemy cztery 1,5 godzinne vouchery na wynajem kortu na sztucznej trawie w Parku Tenisowym Olimpia. Chcemy w ten sposób zachęcić "miłośników mączki" do wypróbowania naszej trawy, która w tym miesiącu przeszła renowację. 

Przypominamy również, że wciąż trwa konkurs na najbardziej aktywnego ligowca! Mamy w nim do przekazania cztery vouchery na całodzienny wstęp do Term Maltańskich do rozbudowanej STREFY ŻÓŁTEJ (dostęp do: Świata Saun + Aquaparku + Basenów sportowych). Wręczymy po jednym voucherze dla najaktywniejszego zawodnika w każdej z czterech lig ALT tj. osoby, która do 31.grudnia br. rozegra najwięcej spotkań ligowych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po Nowym Roku. 

W każdej z lig jest już mała grupa faworytów do zwycięstwa w tej rywalizacji, ale przerwa świąteczno-noworoczna, w której mamy do Panów dyspozycji zdecydowanie więcej wolnych godzin gry i to w dogodnych terminach, może wyłonić nowych laureatów. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie, a przy tym nadrobienia zaległości w rozgrywkach ligowych:)