AMATORSKA LIGA TENISOWA 

                 

 

ALT jest największą zorganizowaną formą amatorskich rozgrywek tenisowych w Polsce! To prestiżowa grupa składająca się z ok. 100 zawodników w sezonie zimowym do niemal 200 w sezonie letnim sklasyfikowanych na 4-8 poziomach rozgrywkowych. Dzięki temu każdy gracz może toczyć pojedynki z rywalami na podobnym poziomie tenisowego zaawansowania i poczuć smak wyrównanej sportowej rywalizacji. Otwarta droga do awansu na coraz wyższe poziomy rozgrywkowe to najlepszy sposób na rozwijanie własnych umiejętności i większą satysfakcję z gry.

ALT można traktować jako całosezonowy turniej, rozgrywanym zawsze w terminie dogodnym dla uczestnika. Jest też niezmiernie bogatą bazą partnerów do gry w tenisa na każdym poziomie zaawansowania. Ponad dwudziestoletnia tradycja i doświadczenie są gwarantem i przede wszystkim zobowiązaniem dla solidności i przejrzystości przeprowadzonych zawodów, a największa w Polsce liczba ligowców jest najlepszym argumentem, że warto w tych rozgrywkach uczestniczyć. 

Oczywistą atrakcją ALT są nagrody. Głównym sponsorem ALT jest firma PRINCE, która zapewnia wartościowe tenisowe upominki dla najlepszych uczestników w każdej z lig.